Kurz na vysílačku

Tento kurz na vysílačku je potřebný a nejen kvůli tomu, že by se to mohlo hodit, ale také v případě, že máte český kapitánský průkaz a budete chtít jezdit do Chorvatska.

Při půjčování lodi budou po vás tento průkaz chtít vidět. U chorvatského kapitánského průkazu nikoliv.

S kurzem vás automaticky přihlásí ke zkoušce na typ průkazu „f“.

Omezený průkaz radiotelefonisty pohyblivé radiotelefonní služby pro námořní pohyblivou službu v pobřežních vodách a vnitrozemské vodní cesty – OFN
[v žádosti volba (f) – opravňuje jeho držitele k obsluze lodní stanice nebo pobřežní stanice na vnitrozemských vodních cestách nebo k obsluze lodní stanice v námořní pohyblivé službě v pobřežních vodních cestách, pokud ovládání stanice spočívá jen v obsluze jednoduchých vnějších ovládacích prvků – obvykle o něj žádají (budoucí) držitelé průkazů MD ČR typu „C“ – Velitel jachty pobřežní plavby (do 20 námořních mil od pobřežní linie) nebo držitelé průkazů „Vůdce malého plavidla“ či „Rýnského patentu“]

Zdroj: ČTÚ – druhy průkazů

Setkal jsem se zde s dalším instruktorem, který na mě udělal dobrý dojem. Jednalo se o Pavla Kocycha.

Kromě toho, že nás Pavel zahltil spoustou informací ohledně vysílaček a toho co potřebujeme vědět ke zkoušce, nám Pavel vyprávěl i jeho příhody z moře.

Po týdnu intenzivního samostudia jsem dorazil ke zkoušce. Zkouška se skládá ze tří oblastí a každou oblast musíte udělat na 90%. Stačí se nevejít v jedné oblasti do limitu a na zkoušku můžete vyrazit znovu ;). ČTUdrsné podmínky. U zkoušky bylo 80 otázek (20 radiokomunikační předpisy (možné 2 chyby), 40 radiokomunikační provoz (možné 4 chyby) a 20 elektrotechnika a radiotechnika (možné 2 chyby)).

Testovací otázky naleznete na stránkách ČTÚ. V dokumentu hledejte otázky pro oblast „f“.

Průkaz není žádný krasavec, ale krása není v tomto případě důležitá 😉

Napsat komentář